MERAK ETTİKLERİNİZ

KISACA KOÇLUK NEDİR ?

Koç; doğru ve güçlü sorular soran yol arkadaşıdır. Koçluk kişide gelişim ve farkındalık yaratma sanatıdır.
Kişinin hayatının her alanında dengeyi yakalaması ve kişisel hedeflerini gerçekleştirmesi için yapılan profesyonel bir çalışmadır.

KİMLER BİR KOÇLA ÇALIŞIR ?

Yaşamında iyiye yönelik değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen çalışmaya hazır herkes bir koçla çalışabilir.

KOÇLUK NE DEĞİLDİR ?

1. Danışmanlık değildir.
2. Terapi değildir.
3. Öğretmenlik/Eğitmenlik değildir.
4. Yöneticilik değildir.
5. Psikolojik danışmanlık değildir.

ÖNERİLEN KOÇLUK SÜRESİ NEDİR ?

Koçluk ilişkisinin gelişmesi, güçlü olması ve danışanda değişim, dönüşüm tetiklenmesi için belli bir süreye gereksinim vardır. Minimum süre 3 aydır ancak 6 ay ile 12 ay arasında ayda 2 kere koçluk alınması önerilir. İlk 3 aylık koçluk sonrasında, danışan ve koç birlikte değerlendirerek, koçluğa mevcut şekliyle devam etmek, koçluk ilişkisini yeniden tanımlamak, yeni hedefler belirlemek ya da koçluk ilişkisini sonlandırmak kararı verebilirler. Özel durumlarda belli konuya odaklı kısa süreli koçluklar planlanabilir.

KOÇLUK HANGİ DURUMDA BAŞARILI OLMAZ ?

Koçluğun başarılı olması için danışanın istekli ve değişime hazır olması gerekir. Zorla koçluk aldırılması yararlı olmayacaktır. Faydalı bir koçluk için, danışan koçluk sürecinde öğrenmeye, değişime açık ve istekli olmalıdır. Zorla yapılan hiçbir değişiklik uzun ömürlü ve başarılı olmaz. 

TANIŞMA SEANSINIZ YOK MU ?

ÜCRETSİZ yaptığımız ilk tanışma seansımızdan sonra izleyeceğiniz yol hakkında karar verebilirsiniz. Tanışma seans süresi ortalama 15 dk ile 30 dk. arasındadır.

MAHREMİYETLE İLGİLİ OLARAK NE SÖYLEYEBİLİRSİNİZ ?

Seanslara başlamadan önce gizlilik anlaşması imzalanır karşılıklı olarak. Bu şu anlama geliyor: ne yaptığınız, nasıl yaptığınız, ne başardığınız, kişisel sır ve inançlarınız hiç kimseyle tartışılmaz, üstü kapalı dahi olsa bahsedilmez. Şayet danışan 18 yaşından küçük ise ebeveynlerle kesinlikle bilgi paylaşımı yapıyorum.

KISA SÜREDE KESİN SONUÇ ALMA GARANTİSİ VAR MI ?

Hayır, bu tip bir garanti veren kişilerden de uzak durmanızı öneririm. Koçluk sizi bulunduğunuz noktadan ileriye taşıyacak ve elde edilen sonuçlar kalıcı olacaktır. Ancak unutmayalım ki bu bir süreç yönetimidir ve elde edilecek sonuçlar sizin eylem planlarını uygulamak konusundaki kararlılığınızla yakından ilgili olacaktır. Değişmeyi ne kadar istediğinizle doğru orantılıdır ve sizin sorumluluğunuzdadır.

ONLİNE KOÇLUK NEDİR ?

Tüm dünya üzerinde aktif ve telefon üzerinden verilebilmektedir. Koçluk hizmetimiz  gelişen teknolojiyi aktif bir şekilde kullanarak (Skype vb. uygulamalar kullanılarak) internet üzerinden de yürütülebilmektedir. Online koçluk hizmetlerimiz için lütfen E-posta ile iletişime geçiniz.
 
Eğer benimde bir Koça ihtiyacım var fakat size uzağım diyorsanız Online Koçluk Programımıza hoş geldiniz!

ONLİNE KOÇLUK AVANTAJLARI NEDİR ?

Telefon / skype koçluğunun da yüz yüze koçluktan farkı yok. Eğer siz de koçluk almak istiyor, ancak zaman ve mekân sıkıntınız var ise zamanınızı etkin kullanmak için online koçluk imkanlarımı deneyin derim. Evinizde, ofisinizde, tatilde ya da seyahate çıktığınızda mekân kısıtı olmadan rahatlıkla online koçluk hizmetinden yararlanabilirsiniz. İstanbul ya da ülke dışında yaşasanız bile online koçluk hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Esnek seans saatleri sayesinde zamanı daha verimli kullanabilirsiniz.
 

PARA KOÇLUĞU NEDİR ?

Kişilerin para ilişkilerinde “Para” ya yükledikleri maddi ve manevi anlamlar olduğunun farkına varmaları, kişisel bütçeleme tekniği üzerinden hedefler koymalarını sağlamak, farkındalıklarını arttırmak, var olan gelirin nasıl ve ne şekilde hangi zaman aralıklarında arttırılması gerektiğine dair hedefleri belirleme sürecidir.

KİMLER PARA KOÇLUĞU ALMALI ?

Para ile ilişkisi olan herkes bu hizmeti alabilir.

İMAJ KOÇLUĞU SİZE NASIL KATKI SAĞLAR ?

Çoğu zaman neyi neden sevdiğimizi, bizim için ne ifade ettiğini bilmeden belli kabullerle hareket ederiz. Birebir görüntü ve stil danışmanlığı sürecinde kendinizi yeniden değerlendirir, farklı yönlerinizi keşfedersiniz. Giysilerinizi, tarzınızı ve beden dilinizi, özgüveninizi destekleyecek, yaşamın her anında hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak, çekici ve uygun dış görünüş yaratmaya yardımcı birer kaynak olarak kullanmaya başlarsınız.

İMAJ KOÇLUĞU KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?

İmaj koçluğu hizmeti başta kişisel marka yolunda ilerlemek ve başarılı olmak isteyen insanların tercih ettiği bir yöntem olmakla birlikte, yaşamın her alanında iyi bir imaj sahibi olmak isteyen kişiler tarafından da alınmaktadır. 
Yöneticiler, yazarlar, iş sahipleri, hukukçular, hastalarıyla iletişimlerini geliştirme hedefindeki doktorlar, iş hayatına geri dönen anneler, hamileler… Görüntüsünde değişiklik yapmak isteyenler, yeni bir stil arayışında olanlar, mesleki ya da kişisel bir değişim sürecine girmek üzere olanlar, yeni bir değer isteyenler, birebir imaj danışmanlığından yararlanabilir.

KİŞİSEL MARKALAŞMA NEDİR ? İMAJ KOÇLUĞU İLE İLİŞKİSİ NEDİR ?

Marka denilince akıllara ilk gelen firmalar olmasına rağmen, kişisel olarak bir marka haline gelmek de mümkündür, bu duruma ünlüleri ya da iş adamlarını örnek verebiliriz. Kişisel markalaşma ise yaptığınız her işin, attığınız her adımın, imajınızın ve giydiğiniz kıyafetlerin markanızı yansıtacak olmasıdır. Kişisel markalaşma ile imaj koçluğu arasında yoğun bir bağlantı olmasının sebebi ise markanızı yansıtırken mutlaka imaj koçluğu desteği almanız ve en kaliteli kombinleri oluşturmanızdır. İmaj koçluğu ile desteklenmediği takdir hem markanın tanıtımı hem de gelişimi istenildiği kadar kolay olmayacaktır.

İMAJ KOÇLUĞU HAYATIN HANGİ YÖNLERİNİ ELE ALIR ?

İmaj koçluğu tek bir başlık altında incelenmemekle birlikte bireyin günlük, sosyal ve iş hayatı olmak üzere hemen hemen yaşamının her alanını ele almaktadır. Bir etkinliğe ya da partiye giderken giyilen kıyafet ile kurumsal bir görüşmeye giderken giyilecek kıyafet aynı olmamaktadır. İmaj koçları bireye bu konuda çeşitli yönlendirmeler yapmakla birlikte temelde kişi için en iyi imajın oluşturulması amaçlanmaktadır. Kişiye özel gerçekleştirilen bu imaj yeniliği ise bireyin hayatında hızlı bir değişime yol açar.

İLETİŞİM FORMU